LE ACWUWV S2W
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LE ACWUWV S2W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LE ACWUWV S2W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LE ACWUWV S2W |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED AMBER/GREEN/WHITE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 624nm Amber, 503nm Green |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 617nm Amber, 505nm Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.5V Amber, 3.6V Green, 3.45V White |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 4.68mm L x 5.75mm W |
| Series: | OSRAM OSTAR Medical |
| Package / Case: | 8-SMD Module |
| Other Names: | LE ACWUWV S2W-ND LEACWUWVS2W Q65111A5266 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | - |
| Lens Transparency: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 4.90mm x 3.30mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 1.23mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amber, Green, White 617nm Amber, 505nm Green LED Indication - Discrete 2.5V Amber, 3.6V Green, 3.45V White 8-SMD Module |
| Current - Test: | 700mA Amber, 700mA Green, 700mA White |
| Configuration: | Bidirectional |
| Color: | Amber, Green, White |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LE ACWUWV S2W, use the request quote form to request LE ACWUWV S2W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LE ACWUWV S2W.The price and lead time for LE ACWUWV S2W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LE ACWUWV S2W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
