LE A S2W-MXMZ-34
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LE A S2W-MXMZ-34 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LE A S2W-MXMZ-34 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LE A S2W-MXMZ-34 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSTAR AMBER 4CHIP SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 622nm (613nm ~ 625nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.5V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 3.1°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.184" L x 0.228" W (4.68mm x 5.80mm) |
| Series: | OSRAM OSTAR |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SMD Module |
| Other Names: | 475-2804-1 LEAS2WMXMZ34 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 30 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.048" (1.23mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 230 lm (180 lm ~ 280 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSRAM OSTAR Amber 622nm (613nm ~ 625nm) 8-SMD Module |
| Current - Test: | 700mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | Amber |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LE A S2W-MXMZ-34, use the request quote form to request LE A S2W-MXMZ-34 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LE A S2W-MXMZ-34.The price and lead time for LE A S2W-MXMZ-34 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LE A S2W-MXMZ-34.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
