LDS8846-002-T2
IXYS Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDS8846-002-T2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LDS8846-002-T2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LDS8846-002-T2 |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS |
| Description | IC Led Drvr Lin Dim 30MA 16TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.87 | $0.757 | $0.67 | $0.584 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.508 | $0.433 | $0.346 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 2.7V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output: | 6V |
| Type: | Linear |
| Topology: | - |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (3x3) |
| Series: | PowerLite™ |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | LDS8846-002-T2-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | - |
| Dimming: | PWM |
| Detailed Description: | LED Driver IC 4 Output Linear PWM Dimming 30mA 16-TQFN (3x3) |
| Current - Output / Channel: | 30mA |
| Base Part Number: | LDS8846 |
| Applications: | Backlight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LDS8846-002-T2, use the request quote form to request LDS8846-002-T2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LDS8846-002-T2.The price and lead time for LDS8846-002-T2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LDS8846-002-T2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

