LDM30AV5D0XX
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDM30AV5D0XX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LDM30AV5D0XX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LDM30AV5D0XX |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | 3 DIGIT PANEL METER 115/230VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $130.82 | $123.12 | $119.272 | $111.578 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 115/230VAC |
|---|---|
| Type: | Current (Ammeter), Voltage (Voltmeter) |
| Series: | LDM30 |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 1864-2493 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Number Of Characters Per Row: | 3.5 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Measuring Range: | 0 ~ 5A, 0 ~ 500VAC, 65Hz |
| Ingress Protection: | IP50 - Dust Protected |
| Features: | - |
| Display Type: | LED - Red Characters |
| Display Characters - Height: | 0.560" (14.20mm) |
| Detailed Description: | Current (Ammeter), Voltage (Voltmeter) LED - Red Characters Display Panel Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LDM30AV5D0XX, use the request quote form to request LDM30AV5D0XX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LDM30AV5D0XX.The price and lead time for LDM30AV5D0XX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LDM30AV5D0XX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

