LDH-45A-700DA
MEAN WELL
LDH-45A-700DA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDH-45A-700DA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LDH-45A-700DA
Manufacturer MEAN WELL
Description LED DRIVER CC BOOST 24-64V 700MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24 ~ 64 V
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):18V
Type:Constant Current
Topology:Boost
Size / Dimension:2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Series:LDH-45
Power (Watts):45W
Package / Case:7-DIP Module
Other Names:1866-5299
LDH-45A-700DA-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Features:Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:90%
Dimming:DALI
Detailed Description:700mA 24 ~ 64 V Constant Current LED Driver Boost Topology 1 Output
Current - Output (Max):700mA