LDEQH3100KA5N00
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDEQH3100KA5N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LDEQH3100KA5N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LDEQH3100KA5N00 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.938 | $0.847 | $0.764 | $0.747 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Tolerance: | ±10% |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.610" L x 0.539" W (15.50mm x 13.70mm) |
| Series: | LDE |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6054 (153137 Metric) |
| Other Names: | 399-12912-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Features: | High Temperature |
| Dielectric Material: | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked |
| Detailed Description: | 0.1µF Film Capacitor 250V 1000V (1kV) Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 6054 (153137 Metric) |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LDEQH3100KA5N00, use the request quote form to request LDEQH3100KA5N00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LDEQH3100KA5N00.The price and lead time for LDEQH3100KA5N00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LDEQH3100KA5N00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
