LDEIG3820KA0N00
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDEIG3820KA0N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LDEIG3820KA0N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LDEIG3820KA0N00 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC 5040 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.42 | $1.96 | $1.497 | $1.14 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 250V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 120V |
| Tolerance: | ±10% |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.409" W (13.00mm x 10.40mm) |
| Series: | LDE |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 5040 (127102 Metric) |
| Other Names: | 399-12886-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.224" (5.70mm) |
| Features: | High Temperature |
| Dielectric Material: | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked |
| Detailed Description: | 0.82µF Film Capacitor 120V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 5040 (127102 Metric) |
| Capacitance: | 0.82µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LDEIG3820KA0N00, use the request quote form to request LDEIG3820KA0N00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LDEIG3820KA0N00.The price and lead time for LDEIG3820KA0N00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LDEIG3820KA0N00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
