LDBL20D-25R
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDBL20D-25R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LDBL20D-25R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LDBL20D-25R |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC REG LIN 2.5V 200MA 4-STSTAMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.85 | $0.748 | $0.573 | $0.453 | $0.363 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Dropout (Max): | - |
|---|---|
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Supplier Device Package: | 4-STSTAMP™ |
| Series: | - |
| Protection Features: | Over Current, Over Temperature, Soft Start |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 4-STSTAMP™ |
| PSRR: | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Positive |
| Other Names: | 497-16413-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Regulators: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA 4-STSTAMP™ |
| Current - Quiescent (Iq): | 40µA |
| Current - Output: | 200mA |
| Control Features: | Enable |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LDBL20D-25R, use the request quote form to request LDBL20D-25R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LDBL20D-25R.The price and lead time for LDBL20D-25R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LDBL20D-25R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
