LD051A2R0CAB2A
AVX Corporation
LD051A2R0CAB2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD051A2R0CAB2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LD051A2R0CAB2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:2pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:LD
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Part Number:LD051A2R0CAB2A
Lead Style:0.037" (0.94mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:2pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.25pF