LD051A181JAB2A
AVX Corporation
LD051A181JAB2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD051A181JAB2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LD051A181JAB2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 180PF 100V NP0 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:LD
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:180pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:180pF