LD03YA391JAB2A
AVX Corporation
LD03YA391JAB2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD03YA391JAB2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LD03YA391JAB2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 390PF 16V NP0 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:390pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:390pF