LD W5KM-1T4T-35
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD W5KM-1T4T-35 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LD W5KM-1T4T-35 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LD W5KM-1T4T-35 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED GOLDEN DRAGON 455NM BLUE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 455nm (449nm ~ 461nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Viewing Angle: | 160° |
| Thermal Resistance of Package: | 11°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.370" Dia (9.40mm) |
| Series: | Golden DRAGON® ARGUS® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing |
| Other Names: | LD W5KM-1T4T-35-ND LDW5KM-1T4T-35 Q65110A8259 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 365mW (280mW ~ 450mW) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color Golden DRAGON® ARGUS® Blue 455nm (449nm ~ 461nm) 2-SMD, Gull Wing |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 400mA |
| Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LD W5KM-1T4T-35, use the request quote form to request LD W5KM-1T4T-35 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LD W5KM-1T4T-35.The price and lead time for LD W5KM-1T4T-35 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LD W5KM-1T4T-35.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
