LCZ460
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCZ460 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LCZ460 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LCZ460 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR HALL DIGITAL WIRE LEADS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $129.31 | $122.508 | $108.896 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $102.09 | $98.687 | $95.284 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 26 V |
|---|---|
| Type: | Hall Effect Sensor |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Series: | LCZ |
| Package / Case: | Barrel, Stainless Steel |
| Output Type: | Digital |
| Other Names: | .LCZ460 480-2808 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Must Release: | - |
| Must Operate: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Frequency: | 15kHz |
| Detailed Description: | Magnetic Hall Effect Sensor Ferrous Metals, Gear Tooth Digital Wire Leads Barrel, Stainless Steel |
| Actuator Material: | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LCZ460, use the request quote form to request LCZ460 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LCZ460.The price and lead time for LCZ460 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LCZ460.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
