LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 170° |
| Thermal Resistance of Package: | 6.5°C/W |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Series: | Golden DRAGON® Plus |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Other Names: | 475-2589-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 49 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 55 lm (39 lm ~ 71 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Golden DRAGON® Plus White, Warm 2700K 3.2V 350mA 170° 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 2700K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z, use the request quote form to request LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z.The price and lead time for LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LCW W5AM-HZJZ-4U9X-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
