LCW CRDP.EC-KTLP-5R8T-1-350-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCW CRDP.EC-KTLP-5R8T-1-350-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCW CRDP.EC-KTLP-5R8T-1-350-R18
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED OSLON WARM WHT 3000K 2SMD
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Viewing Angle:150°
Thermal Resistance of Package:9.6°C/W
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® SSL 150
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:475-2981-1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:106 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:109 lm (97 lm ~ 121 lm)
Detailed Description:LED Lighting OSLON® SSL 150 White, Warm 3000K 2.95V 350mA 150° 1212 (3030 Metric)
Current - Test:350mA
Current - Max:800mA