LCW CQAR.CC-LUMQ-5R8T-1-700-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCW CQAR.CC-LUMQ-5R8T-1-700-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCW CQAR.CC-LUMQ-5R8T-1-700-R18
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED OSLON WARM WHITE 3000K 2SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Viewing Angle:120°
Thermal Resistance of Package:3.8°C/W
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® Square
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:475-3063-2
LCW CQAR.CC-LUMQ-5R8T-1
Q65111A3314
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:88 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:187 lm (164 lm ~ 210 lm)
Detailed Description:LED Lighting OSLON® Square White, Warm 3000K 3.05V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
Current - Test:700mA
Current - Max:1.5A