LCQT-QFP0.5-60
Aries Electronics, Inc.
LCQT-QFP0.5-60
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCQT-QFP0.5-60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCQT-QFP0.5-60
Manufacturer Aries Electronics, Inc.
Description SOCKET ADAPTER MULT PKG TO 60QFP
(In US Dollars)
17 pcs
Data sheet
Termination Post Length:0.236" (6.00mm)
Termination:Solder
Series:Correct-A-Chip®
Pitch - Post:0.100" (2.54mm)
Pitch - Mating:0.020" (0.50mm)
Other Names:A872AR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C