LCE10-E3/54
Electro-Films (EFI) / Vishay
LCE10-E3/54
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCE10-E3/54 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCE10-E3/54
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 10V 18.8V 1.5KE
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.8V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-201AA, DO-27, Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A