LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED AMBER/BLU/GRN DIFF 4PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 622nm Amber, 465nm Blue, 523nm Green |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 617nm Amber, 470nm Blue, 528nm Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V Amber, 3.6V Blue, 3.5V Green |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Series: | Advanced Power TOPLED® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-PLCC |
| Other Names: | 475-1377-2 LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7 LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB-ND Q65110A1890 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | 196mcd Amber, 168mcd Blue, 540mcd Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.40mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amber, Blue, Green 617nm Amber, 470nm Blue, 528nm Green LED Indication - Discrete 2V Amber, 3.6V Blue, 3.5V Green 4-PLCC |
| Current - Test: | 20mA Amber, 20mA Blue, 20mA Green |
| Configuration: | Common Anode |
| Color: | Amber, Blue, Green |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB, use the request quote form to request LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB.The price and lead time for LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LATBT66C-RS-1+ST7-35+P7Q7-35-20-R18-ZB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


