LA070URD32TTI0500
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LA070URD32TTI0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LA070URD32TTI0500
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE SQUARE 500A 700VAC RECT
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:700V
Size / Dimension:1.992" L x 2.374" W x 2.638" H (50.60mm x 60.30mm x 67.00mm)
Series:POWR-GARD® LA
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:28
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Fuse Type:Square
Features:-
Current Rating:500A