L77TWC27W2PP3SY6
Buy L77TWC27W2PP3SY6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77TWC27W2PP3SY6
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB PLUG 27POS VERT SLDR
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C) - 27W2
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:27 (25 + 2 Power)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:-
Detailed Description:27 (25 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Current Rating:7.5A