L77TSAG15SOL2RM5
Buy L77TSAG15SOL2RM5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77TSAG15SOL2RM5
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:600V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:TS
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic, Glass Filled
Flange Feature:Board Side (M3)
Features:Board Lock
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A