L77SDA15SA4CH4FC309
Buy L77SDA15SA4CH4FC309 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77SDA15SA4CH4FC309
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:250V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:SD
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic, Glass Filled
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features:Board Lock
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A
Contact Type:Signal
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Form:Stamped
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
Contact Finish:Gold
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Connector Style:D-Sub
Color:Black
Backset Spacing:0.318" (8.08mm)