L77DFAH15S1APN
Buy L77DFAH15S1APN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77DFAH15S1APN
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:DF
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Flange Feature:Board Side (4-40)
Features:Mounting Brackets
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:7.5A
Contact Type:Signal
Contact Material:Copper Alloy
Contact Form:Machined
Contact Finish Thickness:20.0µin (0.51µm)
Contact Finish:Gold
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Connector Style:D-Sub
Color:Black
Backset Spacing:0.406" (10.30mm)