L77DFA15SMP10VF
Buy L77DFA15SMP10VF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77DFA15SMP10VF
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 15POS STR SOLDER
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:-
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:DF
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features:-
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:7.5A