L77DAG15SF179ARM5G
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L77DAG15SF179ARM5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77DAG15SF179ARM5G
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT WW
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Wire Wrap
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:D
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic, Glass Filled
Flange Feature:Board Side (M3)
Features:Board Lock
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:7.5A