L777SDDG50POL2RM5G
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L777SDDG50POL2RM5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L777SDDG50POL2RM5G
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
(In US Dollars)
1152 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:250V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:5 (DD, D)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:SD
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:3
Number of Positions:50
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic, Glass Filled
Flange Feature:Board Side (M3)
Features:Board Lock, Grounding Indents
Detailed Description:50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:5A