L717HDDG78POL2RM8C309
Buy L717HDDG78POL2RM8C309 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L717HDDG78POL2RM8C309
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB HD PLUG 78P VERT SLDR
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:250V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:5 (DD, D) High Density
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:4
Number of Positions:78
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Flange Feature:Board Side (M3); Mating Side, Female Screwlock (M3)
Features:Board Lock, Grounding Indents
Detailed Description:78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating:3A