L717DFB25PVRM8
Buy L717DFB25PVRM8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L717DFB25PVRM8
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:25
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic, Glass Filled
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:Board Lock, Grounding Indents
Detailed Description:25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:7.5A