L6R90DM-480-C8
Buy L6R90DM-480-C8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R90DM-480-C8
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W
Data sheet
Voltage - Output:48V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.94" L x 2.52" W x 1.38" H (150.9mm x 64.0mm x 35.1mm)
Series:Tri-Mag®, L6R90DM (90W)
Region Utilized:International
Power (Watts):90W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:364-1634
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:48V 90W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.88A
Cord Length:59" (1.50m)