L6R65DM-180-C8
Buy L6R65DM-180-C8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R65DM-180-C8
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.1mm x 59.9mm x 36.1mm)
Series:Tri-Mag®, L6R65DM (65W)
Region Utilized:International
Power (Watts):65W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:364-1625
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:18V 65W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3.62A
Cord Length:59" (1.50m)