L6R48D-360-C8
Curtis Industries
L6R48D-360-C8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R48D-360-C8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R48D-360-C8
Manufacturer Curtis Industries
Description 48W DESK-TOP POWER SUPPLY - ITE
(In US Dollars)
280 pcs
Data sheet
Weight:0.617 lb (280.00g)
Voltage - Output:36V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.72" L x 2.01" W x 1.34" H (120.0mm x 51.0mm x 34.0mm)
Series:Tri-Mag®, L6R48D (48W)
Region Utilized:International
Power (Watts):48W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:36V 48W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.33A
Cord Length:39.4" (1.00m)