L6R36-360
Curtis Industries
L6R36-360
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R36-360 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R36-360
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 36V 36W
Data sheet
Voltage - Output:36V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.82" L x 1.77" W x 1.52" H (97.0mm x 45.0mm x 38.6mm)
Series:Tri-Mag®, L6R36 (36W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):36W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Other Names:364-1783
L6R36-360-ND
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:36V 36W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):1A
Cord Length:59" (1.50m)