L6R30-300
Buy L6R30-300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R30-300
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 30V 30W
Data sheet
Voltage - Output:30V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.80" L x 1.70" W x 1.30" H (71.1mm x 43.2mm x 33.0mm)
Series:Tri-Mag®, L6R30 (30W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):30W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Other Names:364-1779
L6R30-300-ND
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:30V 30W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):1A
Cord Length:59" (1.50m)