L6R250D-190-C6
Curtis Industries
L6R250D-190-C6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R250D-190-C6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R250D-190-C6
Manufacturer Curtis Industries
Description 250W DESK-TOP POWER SUPPLY - ITE
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Weight:2.3 lbs (1kg)
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:8.03" L x 3.70" W x 1.71" H (204.0mm x 94.0mm x 43.6mm)
Series:Tri-Mag®, L6R250D (250W)
Region Utilized:International
Power (Watts):251W
Polarization:-
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C6
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:19V 251W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):13.2A
Cord Length:59" (1.50m)