L6R12-180
Curtis Industries
L6R12-180
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R12-180 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R12-180
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 13W
Data sheet
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.32" L x 1.61" W x 1.24" H (58.9mm x 40.9mm x 31.5mm)
Series:Tri-Mag®, L6R12 (12W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):13W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Other Names:364-1767
L6R12-180-ND
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:18V 13W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):700mA
Cord Length:59" (1.50m)