L6R06H-190
Curtis Industries
L6R06H-190
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R06H-190 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R06H-190
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC WALL MNT ADAPTER 19V 5.9W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:1.54" L x 0.93" W x 1.65" H (39.2mm x 23.7mm x 42.0mm)
Series:Tri-Mag®, L6R06H (6W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):5.9W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Other Names:364-1761
L6R06H-190-ND
Operating Temperature:10°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:19V 5.9W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):310mA
Cord Length:59" (1.50m)