L2M0-5770004MC2200
LUMILEDS
L2M0-5770004MC2200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L2M0-5770004MC2200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2M0-5770004MC2200
Manufacturer LUMILEDS
Description LED XR-M 5700K 4-UP SQUARE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 4 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):43.8V
Viewing Angle:-
Type:LED Module
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:73.00mm L x 73.00mm W
Series:LUXEON XR-M
Packaging:Tray
Other Names:1416-1703
L2M0-5770004MC2200-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:141 lm/W
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Domed
Height:6.21mm
Flux @ Current/Temperature - Test:4318 lm (Typ)
Features:-
Detailed Description:LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module LUXEON XR-M White, Cool Square
Current - Test:700mA
Current - Max:1.05A