L2C2-40901202E0900
LUMILEDS
L2C2-40901202E0900
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L2C2-40901202E0900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C2-40901202E0900
Manufacturer LUMILEDS
Description LED COB 4000K NEU WHT 90CRI SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 95 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs20 pcs40 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.5V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:16.00mm L x 19.00mm W
Series:LUXEON CoB Core Range
Packaging:Tube
Other Names:1416-1671-5
L2C2-40901202E0900-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:125 lm/W
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:860 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:200mA
Current - Max:400mA