L2C2-35701216E2300
LUMILEDS
L2C2-35701216E2300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L2C2-35701216E2300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C2-35701216E2300
Manufacturer LUMILEDS
Description LED COB CORE RANGE WARM WHITE
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Series:LUXEON CoB Core Range
Packaging:Tube
Other Names:1416-1758-5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:143 lm/W
Light Emitting Surface (LES):23.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:8032 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:1.6A
Current - Max:3.2A