L25J25RE
Ohmite
L25J25RE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L25J25RE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L25J25RE
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 25 OHM 5% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 264 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series:270
Resistance:25 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Tubular
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Failure Rate:-
Detailed Description:25 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor