L15S002.T
Hamlin / Littelfuse
L15S002.T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L15S002.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L15S002.T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 2A 150VAC/VDC 5AG
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:150V
Voltage Rating - AC:150V
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Series:POWR-GARD® L15S
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:5AG, 10mm x 38.1mm
Other Names:L15S 2A
L15S002
L15S2
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:2A