L12J27RE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L12J27RE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L12J27RE
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 27 OHM 5% 12W
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.313" Dia x 1.748" L (7.94mm x 44.40mm)
Series:270
Resistance:27 Ohms
Power (Watts):12W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Tubular
Other Names:OHL12J27RE
OHL12J27RE-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Mounting Feature:Brackets (not included)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:27 Ohms ±5% 12W Wirewound Chassis Mount Resistor