L0201C1N8SRMST
KEMET
L0201C1N8SRMST
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L0201C1N8SRMST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L0201C1N8SRMST
Manufacturer KEMET
Description FIXED IND 1.8NH 200MA 190 MOHM
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±0.3nH
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding:Unshielded
Series:L-RMS
Ratings:-
Q @ Freq:6 @ 100MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:399-9552-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ceramic
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100MHz
Inductance:1.8nH
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)
Frequency - Self Resonant:13GHz
Detailed Description:1.8nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 190 mOhm Max 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR):190 mOhm Max
Current Rating:200mA