L-15F5R6KV4E
Johanson Technology
L-15F5R6KV4E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L-15F5R6KV4E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L-15F5R6KV4E
Manufacturer Johanson Technology
Description FIXED IND 5.6UH 160MA 3 OHM SMD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding:Unshielded
Series:-
Ratings:-
Q @ Freq:15 @ 8MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:8MHz
Inductance:5.6µH
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Frequency - Self Resonant:45MHz
Detailed Description:5.6µH Unshielded Wirewound Inductor 160mA 3 Ohm Max 0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR):3 Ohm Max
Current Rating:160mA