KZE35VB221M10X12LL
Nippon Chemi-Con
KZE35VB221M10X12LL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KZE35VB221M10X12LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KZE35VB221M10X12LL
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:KZE
Ripple Current @ Low Frequency:515mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.03A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Impedance:53 mOhms
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF