KTR25JZPJ624
LAPIS Semiconductor
KTR25JZPJ624
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KTR25JZPJ624 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KTR25JZPJ624
Manufacturer LAPIS Semiconductor
Description RES SMD 620K OHM 5% 1/3W 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:KTR
Resistance:620 kOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200, High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:620 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film