KTJ250B336M55BFT00
Nippon Chemi-Con
KTJ250B336M55BFT00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KTJ250B336M55BFT00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KTJ250B336M55BFT00
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP CER 33UF 25V X7R SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.217" (5.50mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm)
Series:KTJ, NTJ
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Stacked SMD, 2 J-Lead
Other Names:565-3236-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:J-Lead
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Stacked)
Detailed Description:33µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance:33µF