KTD101B686M99A0B00
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KTD101B686M99A0B00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KTD101B686M99A0B00
Manufacturer United Chemi-Con
Description CAP CER 68UF 100V X7R RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:68µF
Thickness (Max):X7R
Surface Mount Land Size:0.984" (25.00mm)
Size / Dimension:1.122" L x 0.295" W (28.50mm x 7.50mm)
Series:NTD
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:SMPS Filtering
Ratings:-
Polarization:Radial
Other Names:565-4655
565-4655-ND
KTD101B686M99A0B00-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Part Number:KTD101B686M99A0B00
Lead Style:-
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
Features:-
Failure Rate:Straight
Expanded Description:68µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%