KT2520K37400ZAW18TBS
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KT2520K37400ZAW18TBS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KT2520K37400ZAW18TBS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KT2520K37400ZAW18TBS |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | OSC TCXO 37.4MHZ CLPD SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.89 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8V |
|---|---|
| Type: | TCXO |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | KT2520, Kyocera |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Function: | - |
| Frequency Stability: | ±3ppm |
| Frequency: | 37.4MHz |
| Detailed Description: | 37.4MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KT2520K37400ZAW18TBS, use the request quote form to request KT2520K37400ZAW18TBS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KT2520K37400ZAW18TBS.The price and lead time for KT2520K37400ZAW18TBS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KT2520K37400ZAW18TBS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
